top of page

23.06.2021

Після вимушеного затишшя й загального уповільнення культурного життя «КалитаАртКлуб» обережно знову розпочинає рух на Малопідвальній, 21.

Давид Шарашидзе Міметичний образ.jpg

Виставка триватиме

до 23 липня.

З огляду на новий формат роботи галереї

відвідування виставки можливе

у суботу та неділю

від 12.00 до 17.00

 

або за попередньою домовленістю 

+38 (050) 356 50 58

+38 (050) 310 57 78 

І тепер у партнерстві з однією з найдосвідченіших компаній у галузі туризму – компанією «Караван», яка цьогоріч святкує своє 20-ліття! Це наш перший спільний і так би мовити, пілотний проєкт.


І разом з нами пілотують корабель два відомих художники - Давид Шарашидзе та Гія Міміношвілі. Попри те, що на плакаті вказане ім'я лише Давида Шарашидзе, тут немає помилки. Гія Міміношвілі є не лише співавтором експозиції виставки, яка розташована у двох рівнях і містить живопис, графіку та керамічні роботи, він є співавтором деяких керамічних робіт Давида, представлених на виставці.


Минулого літа у серпні 2020 Давид і Гія також виступили у тандемі - вони були єдиними, хто представив свій проєкт на Міжнародній бієнале «Скульптура просто неба»2020, яка відбувалася у скороченій версії, оскільки решта учасників через пандемію не змогли взяти участь. Керамічний фонтан «Цхра Цкаро / Дев'ять джерел» тоді був тимчасово інстальований у монастирському саду Софії Київської. А невичерпним джерелом і натхненням творчості Давида Шарашидзе часто виступає Сакартвело.


Сьогодні представляємо його виставку «Міметичний образ»
МІМЕЗИС (з грецької – наслідування, імітація, відтворення) як основний принцип діяльності художника – естетична концепція, описана ще Арістотелем в його «Поетиці». Він пояснював мімезис як фундаментальний засіб мистецтва, який існує у різних формах, в т.ч. в поемі, трагедії та епічній оповіді.


Образи Грузії завжди присутні в роботах Давида Шарашидзе. Це наслідування, відтворення грузинської традиції ми завжди упізнаємо у його творчості. Даючи цій виставці назву «Міметичний образ», ми виходили з того, що художнє зображення - усе те, що ви бачите на виставці - містить як поняття мімезису (тобто наслідування, імітації), так і художнього вираження / образу. Художній твір не обов'язково залежить від реального прообразу того, що ми бачимо в картині. Тому що художнє зображення – це також ОБРАЗОТВОРЕННЯ, це творення нової реальності, другого світу.
 

Давид Шарашидзе Міметичний образ.jpg
bottom of page