top of page

УТОПІЯ КОРЕЙСЬКОГО НАРОДУ

4 MINHVA_175x210mm_Booklet-13.png

6–24 грудня 2021 року за сприяння Посольства Республіки Корея в Україні у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (вул. Лаврська, 9, корп. 29) відбудеться виставка  “УТОПІЯ КОРЕЙСЬКОГО НАРОДУ. Народний живопис”.  

6 грудня о 18.00 виставку відкриє Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні  Й.В. пан Кім Хьон Те.  

В експозиції представлені роботи сучасних корейських художників, які працюють в жанрі «народної карти ни» – корейського фольклорного живопису, що бере свій початок у 17 ст. Художня течія, яка зародилася 300  років тому певною мірою як соціальний протест, дотепер не втратила свого значення і нині зацікавлює  широку аудиторію. Можна сказати, що мінхва – саме таку назву має народний корейський живопис – пере живає сьогодні справжній ренесанс, приваблюючи як художників-професіоналів, так і численних аматорів і  поціновувачів.  

Коментуючи ініціативу проведення заходу, Й.В. пан Кім Хьон Те зауважив, що «фольклор робить людей  щасливішими, адже розповідає зрозумілі та близькі душі будь-якої людини сюжети… Народний живопис є  креативним і динамічним, він руйнує традиційні мистецькі формальності та завжди вражає новизною…  Маю надію, що виставка корейського народного живопису в Києві сприятиме глибшому порозумінню і  подальшому пожвавленню мистецького обміну між двома країнами в майбутньому».  

Твори для виставки надані Фольклорною асоціацією “Урі” (Республіка Корея). У вітальному слові до каталогу  виставки Президент асоціації Со Кон Ім зазначила: “Моє перше враження про Україну – це люди, які цінують  свободу і мріють про мир. На мою думку, вона дуже схожа на Корею, країну людей, які мають силу, щоб  подолати будь-які труднощі. Корейський фольклорний живопис, представлений на цій виставці, має багату  символіку й розповідає про почуття та емоції звичайних людей. Через тривалий спалах COVID-19 наше  життя стало виснажливим і тяжким, однак люди не припиняють любити, мріяти і сподіватися на краще.  Роботи корейських митців є відображенням такої надії, мрії про утопію – ідеальний світ, щирого бажання  мати щасливе, активне життя.”  

Парадоксальне співіснування наївного мистецтва з високими технологіями сучасної Південної Кореї, яка  перетворилася на одну з найуспішніших азійських економік завдяки виробництву робототехніки, електро ніки та програмного забезпечення, за словами організатора події – генеральної директорки ГО «Міжнарод ний інститут культурної дипломатії» Тетяни Калити, – підкреслює особливе місце мінхва в житті корейського  народу.  

Виставка триватиме від 7 до 24 грудня 2021 року. Вхід на виставку вільний. 

Переглянути всі фото виставки 

bottom of page