top of page

Геній місця

“Геній місця / Genius Loci” – міжнародний арт-проєкт, що апелює до поняття сакрального «духу місцевості» та його здатності приваблювати визначних людей і впливати на події. Проєкт передбачає широкий тематичний контекст, що охоплює різні пласти світової та вітчизняної культури.

 

Перший сезон проєкту відбувся у червні 2015 в Італії, а згодом і в Києві,  і був присвячений видатному кіносценаристу, поету та художнику Тоніно Ґверрі (1920 – 2012). 

 

2015, червень 

“Genius Loci/ Тоніно Ґверра” – пленер в Італії, в Пеннабіллі (Емілія-Романья) та Фронтіно ( Марке).

 

2015, липень-серпень

Вихід в рамках проєкту спеціального тематичного числа (№91) журналу “Антиквар” – “Genius Loci. Преобразующие пространство”.

2015/2016, грудень-січень

виставка “Genius Loci/ Тоніно Ґверра”, до 95-Річчя від дня народження Майстра, Національний музей «Київська картинна галерея», Київ (Україна).

2016, лютий

Презентація художнього альбому “Genius Loci/ Тоніно Ґверра”, 

галерея “КалитаАртКлуб”, Київ (Україна).

Другий сезон проєкту (робоча назва “Копернік - це Революція” або «Copernik means Revolution») присвячено видатному вченому - астроному, математику, механіку, економісту і каноніку епохи Відродження, автору геліоцентричної системи світу, що поклала початок першій науковій революції та змінила картину світу -  Миколаю Коперніку (1473-1543). Проєкт відбудеться на території Польщі (Ольштин, Торунь, Краків, Фромборк, Ліндзбарк-Вармінський),  Італії  (Болонья, Падуя, Феррара, Рим), Німеччини (Нюрнберг) та України (Київ) у 2 етапи: дослідницько-пленерний та виставково-видавничий.

Проєкт у стадії підготовки.

 

Третій сезон проєкту “Genius Loci” приурочено до святкування 125 років від дня народження найвідомішого у світі фінського архітектора і дизайнера Алвара Аалто (1898 –1976). А.Аалто – геній місця не лише для Фінляндії, він – знакова постать і один з найвпливовіших представників епохи модернізму, людина, що створила поняття і поширила світом “скандинавський стиль/дизайн”. Справжній космополіт, він мав широкі творчі і ділові зв’язки у світі. Різностороння творчість Алвара Аалто охоплює архітектуру, дизайн і образотворче мистецтво. Саме тому в основу 3-го сезону проєкту покладено важливу для художника ідею “гезамткунстверка”, ідею синтеза мистецтв. 

Проєкт у стадії розробки.

bottom of page