top of page

Міжнародна бієнале «Скульптура просто неба»

ПЕРШИЙ ЕТАП ПРОЄКТУ "ТОЧКА ЗОРУ ВІД ЗАХОДУ ДО СХОДУ"

2016

Перший етап розпочався у 2016 році виставкою паркової скульптури просто неба, яка представила 16 авторів в експозиції, об'єднаній назвою «Точка зору від Заходу до Сходу»  на території Національного заповідника «Софія Київська». Бієнале відбувається просто неба в парковій зоні Заповідника.

ДРУГИЙ ЕТАП ПРОЄКТУ "3D. PUBLIC ART" 

2018

Головною метою другої бієнале було продемонструвати та популяризувати серед широкого кола глядачів тривимірні форми сучасного мистецтва у громадському просторі, акцентуючи потребу у встановленні в міському/парковому середовищі фахових творів паблік-арту.  

 

Особливістю виставки 2018 року стала  участь представників закарпатського скульптурного осередку, зокрема представників угорської національної меншини, твори більшості з яких – абсолютно невідомі столичному глядачеві.

ТРЕТІЙ ЕТАП ПРОЄКТУ "GENIUS LOCI/ГЕНІЙ МІСЦЯ" 

2020

Темою Третьої  бієнале було обрано  "Genius Loci / Геній місця" -  поняття сакрального «духу місцевості» та його здатності приваблювати визначних людей і впливати на події. Виставку присвятили вшануванню пам'яті Тоніно Ґверри - видатного італійського поета, сценариста, скульптора, кераміста, дизайнера, генератора синтетичних креативних рішень, які стимулювали соціально-культурний і економічний розвиток багатьох маленьких міст його рідної провінції Емілії-Романьї.


Через епідемію COVID-19 програму Бієнале-2020  було реалізовано частково (інсталяція "9 джерел" на території Заповідника "Софія Київська", арт-резиденція в селі Димерка Чернігівської області та виставка "Зір" у виставкових залах "Хлібня" Заповідника).

 

У повному обсязі програму Бієнале-2020 із залученням скульпторів з Естонії, Італії, Литви, Латвії, Фінляндії та ін. країн планується реалізувати 2022 року."

bottom of page